NASZE OPINIE NASZĄ REKLAMĄ !!!!
Więcej informacji:
POSIADAMY KONTO NA FACEBOOK
Więcej informacji:
ZAPISY I PRZEBIEG KURSU
Na nasze szkolenia można zapisywać się całodobowo poprzez FORMULARZ KONTAKTOWY, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku. Zapisy telefoniczne na kursy i szkolenia dodatkowe odbywają się we wszystkie dni tygodnia w godzinach od 07.00 do 22.00

Kurs prawa jazdy kat. B może rozpocząć osoba, która ukończyła 18 lat, oraz osoba, która ukończyła 17 lat i 9 miesięcy ( za zgodą opiekunów prawnych ). Dodatkowym warunkiem niezbędnym do uczestnictwa w kursie jest zaświadczenie lekarskie potwierdzające brak przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdami. Badanie takie może być przeprowadzone w naszym Ośrodku Szkolenia.

Podstawowe szkolenie teoretyczne

Część teoretyczna kursu obejmuje 30 45-minutowych godzin i może trwać w naszym Ośrodku od 3 dni do 3 tygodni. Na zajęciach tych, prowadzonych przez wykładowcę, zapoznasz się ze wszystkimi zasadami i przepisami ruchu drogowego. Wykłady odbywają się z pomocą najnowocześniejszych technik multimedialnych, obejmujących również ćwiczenia. Tematyka zajęć:
  • Podstawowe pojęcia związane z ruchem drogowym takie jak: droga, jezdnia, pasy ruchu, pobocze, droga publiczna, droga wewnętrzna, droga z pierwszeństwem i podporządkowana itd.
  • Ruch drogowy zasady ogólne: uczestnik ruchu, szczególna ostrożność, zasada ograniczonego zaufania.
  • Ruch pojazdów: włączanie się do ruchu, prędkość i hamowanie, wymijanie, omijanie, cofanie, wyprzedzanie, zmiana kierunku jazdy lub pasa ruchu, zawracanie, przecinanie się kierunków ruchu, pierwszeństwo przejazdu, typy skrzyżowań, zachowanie wobec innych uczestników ruchu, zatrzymanie i postój, wypadki i holowanie, używanie świateł.
  • Kontrola ruchu drogowego: uprawnienia Policji i sposób zachowania się kierującego w przypadku kontroli.
  • Użytkowanie i wyposażenie pojazdu: wymagane dokumenty, obowiązki kierującego.
  • Technika kierowania, obsługa pojazdu, lampki sygnalizacyjne.
  • Pierwsza pomoc przedlekarska: szkolenie z udzielania pierwszej pomocy.
Podstawowe szkolenie praktyczne

Część praktyczna kursu obejmuje 30 60-minutowych godzin i trwa min. 12 dni, i jest uzależniona od dyspozycyjności oraz postępów w nauce kursanta. Cześć praktyczna rozpoczyna się na placu manewrowym, a po nabyciu odpowiedniej wiedzy i umiejętności, prowadzona jest na trasach egzaminacyjnych wybranego przez siebie Ośrodka Egzaminowania Kierowców (WORD)